Важлива інформацію про е-рецепт на “Доступні ліки”

❗️З 1 липня НСЗУ відшкодовує препарати за програмою «Доступні ліки» лише за електронним рецептом. Але є виключення. У зоні активних бойових дій та на територіях в тимчасовій окупації лікарі можуть виписувати паперові рецепти на «Доступні ліки», а пацієнти – отримувати ліки.

Е-рецепт при вже встановленому діагнозі та підібраному лікуванню, пацієнти мають змогу отримувати дистанційно, не витрачаючи час на особистий візит до лікаря. Звичайно, це стосується тих ситуацій, коли пацієнти за станом здоров’я не потребують консультації чи контролю з боку лікарів.

В аптеку пацієнту або пацієнтці також не обов’язково вирушати самому. Номер е-рецепту можна повідомити рідним. І вони отримають “Доступні ліки”.

Є міф, що ті, хто не мають смартфону, а користується кнопковим мобільним телефоном, не зможуть отримати е-рецепт. Це – неправда. Смс-повідомлення з е-рецептом надходить на будь-який мобільний телефон. Зверніть увагу, у старих кнопкових телефонах пам’ять обмежена. Тому слід видаляти старі смс та іншу непотрібну інформацію, щоб отримувати нові повідомлення.

☝️Нагадуємо, до якого лікаря пацієнтам потрібно звертатись, щоб отримати е-рецепт:

✔️у разі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми та ХОЗЛ– до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Переселенці можуть звертатись до лікаря без декларації;

✔️при розладах психіки та поведінки — до психіатра;

✔️при епілепсії — до психіатра або невролога;

✔️при нецукровому або інсулінозалежному діабеті — до ендокринолога;

✔️при хворобі Паркінсона – до невролога.

За цими напрямами лікарі-спеціалісти створять план лікування для пацієнта та випишуть перший рецепт. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. Але пацієнт може звернутись і до лікуючого лікаря.

‼️Щодо імуносупресивних препаратів – рецепт завжди створює лише трансплант-координатор.

Scroll to Top